Praktyczna migracja danych

45,00 zł
Brutto
Migracja danych to przeniesienie danych ze starych systemów do nowego repozytorium. We współczesnym świecie zdominowanym przez systemy informatyczne, mamy do czynienia z ciągłymi projektami migracji danych. Jednak według badań ponad 40% projektów migracji
Ilość

Migracja danych to przeniesienie danych ze starych systemów do nowego repozytorium. We współczesnym świecie zdominowanym przez systemy informatyczne, mamy do czynienia z ciągłymi projektami migracji danych. Jednak według badań ponad 40% projektów migracji danych nie mieści się  w założonym czasie i budżecie bądź też jest całkowicie porzucanych.
Książka Johny Morrisa jest przeznaczona przede wszystkim dla kadry zarządzającej oraz członków kadry projektowej i ma na celu dostarczyć informacji niezbędnych do nadzoru procesu migracji danych oraz skutecznego przeprowadzenia go.

 

"Jeżeli rozpoczynasz projekt za 5 milionów, który powinien się zakończyć za 12 miesięcy, powiedzmy w marcu na początek nowego roku finansowego, to spodziewaj się, że go-live (może) uda się w sierpniu. W międzyczasie będziesz musiał prosić zarząd o dodatkowe 1,5 miliona. I to tylko pod warunkiem, że będziesz miał dużo szczęścia. Bo wszystko może trwać jeszcze dłużej i kosztować znacznie więcej."

 

 

Migracja istniejących danych jest najbardziej niedocenianym, a jednocześnie najbardziej trudnym i ryzykownym etapem wdrożenia każdego nowego systemu informatycznego. Johny Morris, doświadczony konsultant i praktyk w tej dziedzinie, opracował kompleksową metodykę prowadzenia migracji, zapewniającą zarówno bezpieczeństwo biznesowe jak i efektywność całego procesu. ‘Praktyczna Migracja Danych’ to absolutnie niezbędna lektura dla każdego, kto wdraża korporacyjne rozwiązania IT.” – Tomasz Mierzwa, ValueTank Sp. z o.o.

"Wdrożenie nowego systemu wiąże się z koniecznością migracji danych, która często postrzegana jest jako działanie techniczne. Dzięki tej książce dowiesz się jak ważna w tym procesie jest rola biznesu, ludzi objętych zmianą oraz ich emocji. Polecam każdemu kierownikowi oraz członkowi zespołu projektowego." Bartłomiej Rozkrut, Grupa Unity (Unity S.A.)

Szczegóły::

Tytuł: Praktyczna migracja danych.

  • Autor: Johny Morris
  • Tytuł oryginału: "Practical Data Migration (Second edition)", wyd. 2012
  • Tłumaczenie: Tomasz Mierzwa
  • Oprawa: miękka
  • Liczba stron: 332
  • ISBN: 978-83-63000-72-1
  • Data wydania: 2015

O autorze

JOHNY MORRIS posiada ponad 25 lat doświadczenia w branży IT. Pracował jako programista, analityk, kierownik projektów oraz architekt danych. Przez ostatnich 20 lat współpracował jako niezależny konsultant z największymi firmami doradczymi, takimi jak CSC, Logica CMG oraz Price Waterhouse Coopers (PwC). Specjalizuje się w zagadnieniach migracji oraz integracji danych, realizując bardzo duże projekty dla korporacji, takich jak: Barclays Bank, National
Grid Transco oraz British Telecom.

Spis treści

Część I: Wprowadzenie

Rozdział 1: Migracja danych: o co tyle hałasu?

Rozdział 2: Złote reguły i działania Super Smart

Rozdział 3: Przegląd metodyki PDMv2

Rozdział 4: Przygotowanie strategii migracji

Część II: Narzędzia i techniki

Rozdział 5: Metadane i dekompozycja kluczowych obszarów danych

Rozdział 6: Przygotowanie strefy zdemilitaryzowanej i zarządzanie kluczowymi udziałowcami danych migracji

Rozdział 7: Analiza sytuacji

Rozdział 8: Plan wygaszania systemów

Rozdział 9: Reguły jakości danych

Rozdział 10: Mapowanie i analiza luki

Rozdział 11: Projekt i realizacja migracji

Rozdział 12: Wygaszanie starych systemów

Część III. Tonące projekty migracji danych

Rozdział 13: Ratowanie tonących projektów migracji danych

Dodatek A1: Artefakty PDMv2

Dodatek A2: Szkielet dla analizy wpływu

Dodatek A3: Lista kontrolna dla dokumentu strategii migracji

Dodatek A4: Przykłądowy formularz RJD

Dodatek A5: Przykład mapowania danych

 

 

 

 

Morris_MigracjaDanych

Opis

Autor
Tytuł
Tytuł oryg.
Tłumacz
Liczba stron
ISBN
Rok wydania