Zapraszamy do naszego sklepu na Allegro

Przejdź do Allegro

Praktyczna migracja danych

45,00 zł
Brutto
Migracja danych to przeniesienie danych ze starych systemów do nowego repozytorium. We współczesnym świecie zdominowanym przez systemy informatyczne, mamy do czynienia z ciągłymi projektami migracji danych. Jednak według badań ponad 40% projektów migracji
Ilość

Migracja danych to przeniesienie danych ze starych systemów do nowego repozytorium. We współczesnym świecie zdominowanym przez systemy informatyczne, mamy do czynienia z ciągłymi projektami migracji danych. Jednak według badań ponad 40% projektów migracji danych nie mieści się  w założonym czasie i budżecie bądź też jest całkowicie porzucanych.
Książka Johny Morrisa jest przeznaczona przede wszystkim dla kadry zarządzającej oraz członków kadry projektowej i ma na celu dostarczyć informacji niezbędnych do nadzoru procesu migracji danych oraz skutecznego przeprowadzenia go.

 

"Jeżeli rozpoczynasz projekt za 5 milionów, który powinien się zakończyć za 12 miesięcy, powiedzmy w marcu na początek nowego roku finansowego, to spodziewaj się, że go-live (może) uda się w sierpniu. W międzyczasie będziesz musiał prosić zarząd o dodatkowe 1,5 miliona. I to tylko pod warunkiem, że będziesz miał dużo szczęścia. Bo wszystko może trwać jeszcze dłużej i kosztować znacznie więcej."

 

 

Migracja istniejących danych jest najbardziej niedocenianym, a jednocześnie najbardziej trudnym i ryzykownym etapem wdrożenia każdego nowego systemu informatycznego. Johny Morris, doświadczony konsultant i praktyk w tej dziedzinie, opracował kompleksową metodykę prowadzenia migracji, zapewniającą zarówno bezpieczeństwo biznesowe jak i efektywność całego procesu. ‘Praktyczna Migracja Danych’ to absolutnie niezbędna lektura dla każdego, kto wdraża korporacyjne rozwiązania IT.” – Tomasz Mierzwa, ValueTank Sp. z o.o.

"Wdrożenie nowego systemu wiąże się z koniecznością migracji danych, która często postrzegana jest jako działanie techniczne. Dzięki tej książce dowiesz się jak ważna w tym procesie jest rola biznesu, ludzi objętych zmianą oraz ich emocji. Polecam każdemu kierownikowi oraz członkowi zespołu projektowego." Bartłomiej Rozkrut, Grupa Unity (Unity S.A.)

Szczegóły::

Tytuł: Praktyczna migracja danych.

  • Autor: Johny Morris
  • Tytuł oryginału: "Practical Data Migration (Second edition)", wyd. 2012
  • Tłumaczenie: Tomasz Mierzwa
  • Oprawa: miękka
  • Liczba stron: 332
  • ISBN: 978-83-63000-72-1
  • Data wydania: 2015

O autorze

JOHNY MORRIS posiada ponad 25 lat doświadczenia w branży IT. Pracował jako programista, analityk, kierownik projektów oraz architekt danych. Przez ostatnich 20 lat współpracował jako niezależny konsultant z największymi firmami doradczymi, takimi jak CSC, Logica CMG oraz Price Waterhouse Coopers (PwC). Specjalizuje się w zagadnieniach migracji oraz integracji danych, realizując bardzo duże projekty dla korporacji, takich jak: Barclays Bank, National
Grid Transco oraz British Telecom.

Spis treści

Część I: Wprowadzenie

Rozdział 1: Migracja danych: o co tyle hałasu?

Rozdział 2: Złote reguły i działania Super Smart

Rozdział 3: Przegląd metodyki PDMv2

Rozdział 4: Przygotowanie strategii migracji

Część II: Narzędzia i techniki

Rozdział 5: Metadane i dekompozycja kluczowych obszarów danych

Rozdział 6: Przygotowanie strefy zdemilitaryzowanej i zarządzanie kluczowymi udziałowcami danych migracji

Rozdział 7: Analiza sytuacji

Rozdział 8: Plan wygaszania systemów

Rozdział 9: Reguły jakości danych

Rozdział 10: Mapowanie i analiza luki

Rozdział 11: Projekt i realizacja migracji

Rozdział 12: Wygaszanie starych systemów

Część III. Tonące projekty migracji danych

Rozdział 13: Ratowanie tonących projektów migracji danych

Dodatek A1: Artefakty PDMv2

Dodatek A2: Szkielet dla analizy wpływu

Dodatek A3: Lista kontrolna dla dokumentu strategii migracji

Dodatek A4: Przykłądowy formularz RJD

Dodatek A5: Przykład mapowania danych

 

 

 

 

Morris_MigracjaDanych

Opis

Autor
Tytuł
Tytuł oryg.
Tłumacz
Liczba stron
ISBN
Rok wydania