Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego

67,15 zł
Brutto

Przez 21 tygodni Peter Brandt postanowił zapisywać swoje działania na rynkach w ramach prowadzonego portfela. Efektem są przemyślenia dotyczące analizy wykresów i wyzwań na jakie narażony jest każdy trader.

Ilość
Obecnie brak na stanie

ZOBACZ 5 MIESIĘCY HANDLU TRADERA, KTÓRY OD 1985 ZARABIA ŚREDNIOROCZNIE 68 PROCENT

Peter Brandt przez 21 tygodni prowadził dziennik monitorując na bieżąco wszelkie podejmowane przez siebie decyzje w ramach prowadzonego portfela Factor Trading. Efektem tych notatek jest książka, w której otrzymujemy przemyślenia, sugestie i rozterki gracza intuicyjnego. Autor jest zwolennikiem klasycznej analizy wykresów - koncentruje się wyłącznie na zachowaniach ceny i kilku podstawowych formacjach. Jego główne pole działania to rynki kontraktów terminowych (towary, indeksy) i forex. Krok po kroku pokazuje w jaki sposób powinno wyglądać budowanie stretegii - opracowanie planu, metody zarządzania ryzykiem, metody zarządzania całym procesem składania zleceń. W świecie, w którym coraz częściej mówi się o automatycznych systemach transakcyjnych mających na celu między innymi wyeliminowanie emocji przy podejmowaniu decyzji na giełdzie, jego książka jest nietypowa. Brandt przyznaje - jestem graczem intuicyjnym. I pisze wprost o wszystkich wadach z tym związanych - niecierpliwości, pomyłkach, frustracjach. Możemy krok po kroku śledzić jego działania, widząc sposób patrzenia na wykresy, analizę rynku, ale i obserwując błędy jakie popełniał.

To chyba najuczciwsza książka giełdowa ostatniej dekady. Peter analizuje swoje ostatnie dokonania oraz całą historię kariery tradera – począwszy od lat osiemdziesiątych. Pisze wiele mądrych rzeczy o emocjonalnych i technicznych wyzwaniach, przed jakimi staje gracz giełdowy, a następnie szczegółowo dokumentuje własne transakcje z ostatniego okresu. Pokazuje, że sukces wymaga przestrzegania własnej strategii, ale także elastyczności pozwalającej modyfikować ją, gdy rynek się zmienia. Każdy, kto chce przetrwać w tej branży, powinien przeczytać tę książkę.
Linda Raschke, trader, prezes LBRGroup, Inc., współautorka książki Street Smarts-High Probability Short Term Trading Strategies

fragment_

SZCZEGÓŁY::

Tytuł: Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego. Zapiski z 21 tygodni prawdziwego handlu na rynkach walut i towarów

  • Autor: Peter Brandt
  • Tytuł oryginału: "Diary of professional commodity trader: Lessons from 21 weeks of real trading"
  • Tłumaczenie: Grzegorz Zalewski
  • Oprawa: twarda
  • Liczba stron: 270
  • ISBN: 978-83-63000-61-5
  • Data wydania: kwiecień 2015

Partner wydania:

DMBOS full pozytyw

Patron medialny:

Parkiet bez-paska sm

Bankier Logo Final 2014 03 26

O autorze

Peter L. Brandt - działalność na rynkach terminowych rozpoczął w 1976 roku w ContiCommodity Services (część Continentaln Grain Company). Od początku jego celem była działalność na własny rachunek. W 1980 założył Factor Trading Co., Inc, która przede wszystkim zajmowała się zaządzaniem jego prywatnymi środkami, choć również prowadziła analizy i usługi dla klientów instytucjonalnych (wśród nich była midzy innymi legendarna Commodities Corporation).

W maju 1995 przerwał aktywność na rynkach zajmując sie działalnością pozabiznesową. W 2007 roku powrócił do aktywności traderskiej.

Od początku swojej działalności jego średnioroczna stopa zwrotu wyniosł ponad 67%. W ciągu 18 lat aktywności, tylko 4 zakończyły się stratą.

Jest współautorem książki Trading Commodity Futures with Classical Chart Patterns, napisanej wspólnie z Brucem Babcockiem, jr.

Spis treści

Część I Podstawy skutecznej spekulacji

Wprowadzenie

Jak zostałem graczem na rynkach terminowych

Dlaczego napisałem tę książkę

Dla kogo jest ta książka?

Plan książki

Rozdział 1 Historia i teoria klasycznej analizy wykresów

Moje podejście do zasad

Trzy najważniejsze ograniczenia

Podsumowanie

Część II Plan udanej spekulacji

Rozdział 2 Opracowanie strategii

Osobowość i temperament tradera

Odpowiedni kapitał

Ogólne zasady zarządzania ryzykiem

Rozdział 3 Wyszukiwanie transakcji i słownik tradera

Wyszukiwanie okazji transakcyjnych

Rozdział 4 Formacje doskonałe

Rozdział 5 Jak działa strategia Factor Trading

Wyszukiwanie okazji transakcyjnych

Otwarcie pozycji

Zarządzanie ryzykiem transakcji

Zarządzanie zleceniami

Rozdział 6 Trzy przypadki wykorzystania strategii Factor Trading

Niezapomniana sytuacja techniczna na wykresie Dow Jones

Rok handlu złotem

Rok na rynku cukru

Rozdział 7 Cechy skutecznego tradera

Głęboka wiedza o sygnałach

Dyscyplina i cierpliwość

Autoanaliza i analiza strategii

Akt wiary

Część III Dziennik transakcji - eksperyment się zaczyna

Rozdział 8 Miesiąc pierwszy, grudzień 2009

Rozdział 9 Miesiąc drugi, styczeń 2010

Rozdział 10 Miesiąc trzeci, luty 2010

Rozdział 11 Miesiąc czwarty, marzec 2010

Rozdział 12 Miesiąc piąty, kwiecień 2010

Część IV Podsumowanie

Rozdział 13 Analiza wyników

Wyniki strategii

Ewolucja tradera (i strategii)

Podsumowanie, czyli wnioski na przyszłość

Rozdział 14 Lista najszykowniejszych

Post scriptum

Ostateczny wynik

Wyniki na tle branży

Odpowiednia perspektywa

Cytaty::

Głupotą jest zakładać, że wykresy dostarczają bestronnej informacji pozwalającej zrozumieć zachowania cen. Nastawienie i przekonania tradera są zawsze wbudowane w jego własną analizę wykresów.

Wielu początkujących graczy zakłada, że każda transakcje powinna przynieść zysk. Profesjonaliści pracują przy założeniu, że każda z transakcji może zakończyć się stratą.

Zbyt duża uwaga poświęcana jakiemuś rynkowi bardzo często kończy się głupimi transakcjami.

Przez lata aktywności, czyli w okresie od 1981 do 1995 roku (włączając w to czas, gdy przekazałem rachunek do zarządzania innemu traderowi), i ponownie od 2007 roku moja średnioroczna stopa zwrotu wyniosła 68,1 procent. W czasie, gdy sam zajmowałem się zarządzaniem, jeden rok zakończyłem stratą (–4,7 procent w 1988 roku). Średnia wielkość rocznych obsunięć, których doświadczyłem (według danych na koniec miesiąca), wyniosła 15,4 procent.

Brandt_dziennik_prof_gracza