Zapraszamy do naszego sklepu na Allegro

Przejdź do Allegro

Trader doskonały

59,00 zł
Brutto

Nowa książka autora klasycznej już pozycji Giełda, wolność i pieniądze. Van Tharp przedstawia w niej całościowy przepis na to, jak stać się skutecznym, zawodowym traderem. Jego system, stanowiący połączenie psychologii inwestowania i solidnych me

Ilość

VAN THARP WYJAŚNIA JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES NA GIEŁDZIE

Nowa  książka  autora  klasycznej  już  pozycji  Giełda,  wolność  i  pieniądze. Van Tharp przedstawia w niej całościowy przepis na to, jak stać się skutecznym, zawodowym traderem. Jego system, stanowiący połączenie psychologii inwestowania i solidnych metod spekulacyjnych, ma umożliwić osiąganie optymalnych wyników inwestycyjnych zarówno w czasie wzrostów, jak i spadków.

Opierając  się  na  wieloletnich  doświadczeniach,  Tharp  opracował plan pozwalający skutecznie poruszać się po rynku. Jego podstawą jest psychologia – ale nie tylko psychologia spekulacji. Trader doskonały to bodajże pierwsza książka, która każe graczowi giełdowemu spojrzeć na grę na giełdzie w kontekście całego swojego życia – i własnej osobowości. Dopiero później przychodzi pora na staranne przygotowywanie biznesplanu – bo spekulacja nie jest ani hazardem, ani sportem, lecz właśnie biznesem – na wybór systemu i na opracowanie strategii zarządzania wielkością pozycji.

Niemal na każdej stronie tej książki Tharp stawia zasadnicze pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć, jeśli chce się zostać traderem i odnieść sukces.

PARTNER WYDANIA:

TMS ciemne

 

PARTNER WYDANIA:

TMS ciemne

 

O autorze

VAN K. THARP - Jeden z najbardziej znanych trenerów zajmujących się wspomaganiem traderów i inwestorów. W 1975 roku otrzymał doktorat z psychologii na University of Oklahoma Health Science Center. W swoim podejściu do nauczania traderów wykorzystuje techniki NLP. Autor ksiażek, w którychzajmuje się budowaniem strategii inwestycyjnych, zarządzaniem kapitałem i opracowywaniem planów działania. W Polsce dotychczas ukazały się jego dwie książki "Giełda, wolność, pieniądze" ("Trade your Way to Financial Freedom") oraz "Bezpieczne strategie inwestycyjne"("Safe Strategies for Financial Freedom")

 

Wybrane cytaty

"Przypomnij sobie ostatnią przegraną transakcję i zastanów się dlaczego poniosłeś stratę i kto za to odpowiada. Jeśli nie wskażesz siebie (tylko na przykład rynek, maklera, albo czyjąś złą radę), to znaczy, że nie czujesz się odpowiedzialny za własne wyniki. Dopóki będziesz trwał w tym przekonaniu, będziesz stale powtarzać te same błędy."

 

"Strata, której nie zaakceptujesz i którą odrzucisz teraz, za chwilę stanie się większa."

 

"Kluczem do maksymalnej skuteczności jest opracowanie przemyślanych reguł, którymi się będziesz kierować i oparcie się wszelkim pokusom odstępowania od nich. Przygotuj je, zanim jeszcze zajmiesz się spekulacją, a kiedy opracujesz plany awaryjne, zacznij je trenować."

 

"Z mojego doświadczenia wynika, że kiedy przeciętny gracz giełdowy deklaruje, ze stosuje podejście uznaniowe (intuicyjne), znaczy to, że nie ma żadnych reguł i robi to, co akurat przyjdzie mu do głowy."

 

Recenzja na blogu Viix Trader Chronicles.

Fragment: "Początkujący będą zadowoleni, jeśli tylko zrozumieją przesłanie. Średnio-zaawansowani odnajdą drogą postępowania, a zaawansowani być może przemyślą niektóre elementy swoich strategii. Jeśli rozumiesz, że psychologia jest najważniejsza, zarządzanie wielkością pozycji jest kluczową sprawą, a dodatkowo masz dobrze opracowanie strategie i nie narzekasz na swoje wyniki na rynku – ta książka będzie tylko potwierdzeniem tego, do czego sam już doszedłeś i możesz ją przeczytać w celach rozrywkowych. Ale każdy, kto jeszcze sobie tego nie uświadomił i nie wie jak wprowadzić to w życie – musi ją przeczytać. Zdecydowanie polecam."

Tharp_Traderdoskonaly

Opis

Autor
Van K. Tharp
Tytuł
Trader doskonały. Jak zarabiać na dobrych i złych rynkach
Tytuł oryg.
"Super Trader. Make Consistent Profits in Good and Bad Markets. Expanded Edition", wyd. 2011
Tłumacz
Paweł Dąbrowski, Krzysztof Środa
Liczba stron
286
ISBN
978-83-63000-56-1
Rok wydania
2012