Zapraszamy do naszego sklepu na Allegro

Przejdź do Allegro

Psychobzdury. Jak mity popularnej psychologii mieszają nam w głowach

34,00 zł
Brutto

Autor tej książki postanowił rozprawić się z kreowanymi przez ową branżę popularnymi mitami na temat szczęścia i samodoskonalenia oraz oferowanymi przez nią fałszywymi nadziejami. Wiele tych rzekomych mądrości, jak się okazuje, nie tylko nie przynosi obie

Ilość

JAK MITY POPULARNEJ PSYCHOLOGII MIESZAJA NAM W GŁOWACH

Żyjemy w epoce zadziwiającego rozkwitu popularnej psychologii. „Każdego dnia docierają do nas miriady informacji dających nam do zrozumienia, że szczęśliwsze, bogatsze i bardziej udane życie jest tuż za rogiem. Kwitnie wart wiele milionów dolarów przemysł stadionowych guru, bestsellerów, czasopism i poradników motywacyjnych mówiących nam, jak być bardziej szczęśliwymi, szczuplejszymi, bogatszymi i w ogóle lepszymi ludźmi”.

 Autor tej książki postanowił rozprawić się z kreowanymi przez ową branżę popularnymi mitami na temat szczęścia i samodoskonalenia oraz oferowanymi przez nią fałszywymi nadziejami. Wiele tych rzekomych mądrości, jak się okazuje, nie tylko nie przynosi obiecywanych dobrodziejstw, ale w niektórych sytuacjach po prostu nam szkodzi.

 Książka ta jest zachętą do samodzielnego myślenia o własnym życiu. Można też w niej znaleźć sugestię, że nie wszystko musimy w sobie zmieniać, naprawiać, doskonalić – czasem lepiej zostać takim, jakim się jest.

Szczegóły::

Tytuł: Psychobzdury. Jak mity popularnej psychologii mieszają nam w głowach

  • Autor: Stephen Briers
  • Tytuł oryginału: "Psychobabble. Exploding the Myths of the Self-help Generation"
  • Tłumaczenie: Robert Pucek
  • Oprawa: miękka
  • Liczba stron: 276
  • ISBN: 978-83-63000-67-7
  • Data wydania: listopad 2019

O autorze:: Stephen Briers

Psycholog kliniczny zajmujący się terapią dzieci i dorosłych. Studiował, a następnie prowadził badania na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się również w terapii poznawczo-behawioralnej. W Polsce ukazało się klika jego książek.

Recenzje::

Na Psychobzudury naprowadził mnie TS – trader działający od lat na rynkach TS. Choć rzecz nie jest nowa zdecydowanie warta jest przybliżenia polskiemu czytelnikowi otoczonemu radami i kursami mówiącymi, jak w pięć minut osiągnąć sukces, pogodzić się z małżonkiem i osiągnąć wewnętrzny spokój.

speculatio.pl

Briers_Psychobzdury

Opis

Autor
Tytuł
Tytuł oryg.
Tłumacz
Robert Pucek
Liczba stron
ISBN
Rok wydania