Zapraszamy do naszego sklepu na Allegro

Przejdź do Allegro

Pokerowe oblicze Wall Street

45,00 zł
Brutto
Hazard leży u podstaw koncepcji i instytucji ekonomicznych, niezależnie od tego jak niekomfortowo czuje się z tym wielu przedstawicieli branży finansowej. Nie jest zaskoczeniem, że poker, czyli gra hazardowa, której natura najbardziej przypomina charakter
Ilość

POKER I RYNEK FINANSOWY MAJĄ ZE SOBĄ WIĘCEJ WSPOLNEGO NIŻ CI SIĘ ZDAJE

"Hazard leży u podstaw koncepcji i instytucji ekonomicznych, niezależnie od tego jak niekomfortowo czuje się z tym wielu przedstawicieli branży finansowej. Nie jest zaskoczeniem, że poker, czyli gra hazardowa, której natura najbardziej przypomina charakter rynków finansowych, cieszy się ogromną popularnością wśród finansistów. Gra w pokera może być źródłem cennych wskazówek jak odnieść sukces na rynkach finansowych, a rynki finansowe mogą stanowić równie wartościowy przykład jak wygrywać w pokera.

Książka ta pozwala zrozumieć oba rodzaje gier. Rozpoczniemy od podstawowych informacji na temat pokera i rynków finansowych, a następnie zgłębimy tajniki psychologii finansów i ekonomiki pokera. Przyjrzymy się podstawowym oraz zaawansowanym taktykom prowadzącym do zwycięstwa. Przy okazji, zobaczymy jak amerykańskie zamiłowanie do ryzyka, zarówno przy pokerowym stole jak i na rynkach finansowych, wpłynęło na sukces gospodarczy i charakter tego narodu, oraz jaką rolę odegrało w procesie globalizacji. W części „Retrospekcje" zamieściłem fragmenty autobiograficzne aby nadać prezentowanym tezom bardziej osobisty charakter. Na koniec, przyjrzymy się zarówno najbardziej innowacyjnym osiągnięciom w dziedzinie pokera i finansów, jaki i groźnym absurdom, których należy unikać." (fragment rozdziału 1)

Ze wstępu Nicolasa Nassima Taleba :

"Istnieje tendencja do postrzegania hazardu jako całkowicie bezproduktywnej rozrywki stworzonej dla tych, którzy nie mają nic lepszego do roboty lub dla tych, którzy w danym momencie nie znajdują lepszego zajęcia. Zwykło się również rozróżniać pomiędzy ogólnie poważanym „podejmowaniem ryzyka w biznesie", a traktowanym jako nałóg i przejaw pasożytnictwa „uprawianiem hazardu".
Książka ta pokazuje, iż rozróżnienie pomiędzy tym, co rozumiemy przez słowo „hazard" a tym, co nazywamy „produktywną aktywnością gospodarczą" wpisuje się w szereg społecznie ukształtowanych i przeciwstawnych znaczeniowo terminów, które na trwałe zakorzeniły się w naszych umysłach. . I chociaż wielu może się w tej kwestii nie zgodzić (nasza kultura ekonomiczna jest skażona potrzebą wyznaczania symbolicznych granic pomiędzy różnymi sferami działalności), okazuje się, że działalność hazardowa stanowi dla gospodarki zastrzyk waluty w postaci przyszłych transferów gotówkowych, i że to nie tylko wąsko rozumiane „produktywne" sfery działalności mogą przyczynić się do rozwoju świata."

Szczegóły::

Tytuł: Pokerowe oblicze Wall Street

  • Autor: Aaron Brown
  • Tytuł oryginału: "Poker Face of Wall Street"
  • Tłumaczenie: Joanna Mąkowska
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 978-83-63000-65-3
  • Data wydania: styczeń 2016

O autorze

AARON BROWN - absolwent Harvardu oraz Uniwersytetu w Chicago, profesor finansów, trader, autor książek. Od czasów młodzieńczych lat aktywny gracz w pokera. Pracował jako szef działu ryzyka (m.in. JPMorgan, Citigroup, Morgan Stanley) oraz zarządzający (Prudential Securities). W chwili obecnej pracuje w AQR Capital Management. W 2011 roku otrzymał nagrodę Risk Manager of The Year przyznawaną przez GARP (Global Associations of Risk Professionals)

 

Spis treści

 

 

Cytaty::

""Poker, czyli gra hazardowa, której natura najbardziej przypomina charakter rynków finansowych, cieszy się ogromną popularnością wśród finansistów. Gra w pokera może być źródłem cennych wskazówek jak odnieść sukces na rynkach finansowych, a rynki finansowe mogą stanowić równie wartościowy przykład jak wygrywać w pokera."

 

"Jedyny kapitał, jaki nam pozostaje gdy poniesiemy straty, to zgromadzony kapitał wewnętrzny – nasz charakter, talent oraz siła woli."

 

"Nawet jeśli nie ma idealnej analogii pomiędzy rynkami a hazardem, zestawienie tych dwóch może być pouczające i posłużyć jako lekarstwo na ograniczone myślenie i zaślepienie, które prowadzą do katastrofy."

 

"Amerykański cud gospodarczy ma swoje źródło w zorganizowanym handlu kontraktami terminowymi w zachodnich stanach, a nie w bankach i na giełdach papierów wartościowych na wschodnim wybrzeżu. To, że poker został wymyślony w tym samym miejscu i czasie nie jest zbiegiem okoliczności."

 

"Przychody brutto z legalnego hazardu w Stanach Zjednoczonych stanowią mniej więcej dwie trzecie przychodów brutto uzyskanych przez banki komercyjne, a całkowita suma legalnie wniesionych zakładów jest prawie równa sumie bilansowej banków komercyjnych."

 

"Kirk Kerkorian sfinansował swój pierwszy biznes – czarterowe linie lotnicze Los Angeles Air Service – z pokerowej wygranej. H.L. Hunt obstawił wszystko co miał, a wygraną przeznaczył na swój pierwszy szyb naftowy. Bill Gates, John Kluge, potentat naftowy z Teksasu Clint Murchison oraz „krwiożerczy" kapitalista Clint Murchison grali o wysokie stawki zanim dorobili się fortuny. Z resztą nie tylko miliarderzy zaczynali od pokera. Richard Nixon sfinansował z pokerowej wygranej swoją pierwszą kampanię przed wyborami do Kongresu "

 

Brown_poker