Trend jest twoim przyjacielem

15,00 zł
Brutto
Zgodzicie się, że nie ma nic prostszego niż podążanie za trendem? Ostatecznie bowiem, jak lubi powtarzać David Gartman, autor biuletynu inwestycyjnego The Gartman Letter: „Jeżeli linia notowań zmierza z lewego dolnego rogu wykresu do rogu prawego górnego,
Ilość
Obecnie brak na stanie

PODĄŻANIE ZA TRENDEM - WSKAZÓWKI NAJLEPSZYCH

Z przedmowy:

"Zgodzicie się, że nie ma nic prostszego niż podążanie za trendem? Ostatecznie bowiem, jak lubi powtarzać David Gartman, autor biuletynu inwestycyjnego The Gartman Letter: „Jeżeli linia notowań zmierza z lewego dolnego rogu wykresu do rogu prawego górnego, to mam powód do zadowolenia". Właśnie do tego sprowadza się podążanie za trendem zdaniem laików – w ich mniemaniu wystarczy bowiem rozpoznać odpowiedni, a następnie go dosiąść. W końcu popularne porzekadło inwestorów głosi, że: „Trend jest twoim przyjacielem... dopóki się nie skończy". I właśnie to stanowi największą wartość strategii podążania za trendem. Wbrew pozorom bowiem nie chodzi w niej o wynajdywanie świetnych okazji inwestycyjnych. Chodzi w niej o postępowanie według zasad oraz zgodnie z metodami umożliwiającymi ograniczenie ryzyka inwestycyjnego. Wprawdzie na pierwszy rzut oka podążanie za trendem sprawia wrażenie strategii nieskomplikowanej, ale w istocie jest metodą wyrafinowaną, złożoną i niezwykle cenną. Korzystają z niej skuteczni inwestorzy całego świata.
[...]
Otóż warto pamiętać, że podążanie za trendem nie sprowadza się do nakreślenia linii na wykresie z nadzieją, że będzie ona podążać dalej z lewego dolnego rogu do rogu prawego górnego. Podążanie za trendem polega również na badaniu historycznych zmian cen na rynkach, opracowaniu planu działania, ustaleniu zasad i stosowania się do nich, opanowaniu sztuki zarządzania pieniędzmi oraz strategii zarządzania ryzykiem. Nie chodzi zatem o wątpliwej jakości techniki, które drobnym inwestorom poleca elita z Wall Street. Przeciwnie. Podążanie za trendem polega na postępowaniu wbrew opinii większości i zrozumieniu, że metoda ta ma zastosowanie na wszystkich rynkach oraz w ramach wszystkich strategii inwestycyjnych. Wcale bowiem nie musi odpowiadać wam ściśle techniczna strona tych strategii, abyście mimo to przyznali mi rację, że techniki, z których korzystają osoby podążające za trendem, stanowią klucz do sukcesu dla każdego dobrego inwestora."
Cullen O. Roche -założyciel oraz prezes Optimus Investments LLC

||||

Szczegóły::

Tytuł: Trend jest twoim przyjacielem. Trudna droga do łatwych zysków

  • Autor: Michael W. Covel
  • Tytuł oryginału: "The Little Book of Trading: Trend Following Strategy for Big Winnings"
  • Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
  • Oprawa: twarda
  • Liczba stron: 230
  • ISBN: 978-83-63000-76-9
  • Data wydania: kwiecień 2013

O autorze

MICHAEL COVEL - trader, przedsiebiorca, założyciel strony TurtleTrader.com, która została przekształcona w Trendfollowing.com. Od wielu lat stara się popularyzować ideę "podążania za trendem". 

Cytaty::

 

"Strategia podążania za trendem to nie żaden Święty Graal. Ale nie jest to też ani przemijająca moda, ani przereklamowana czarna skrzynka. Pomijając same reguły, podstawową rolę w tej strategii pełni czynnik ludzki. Trzymanie się trendu, pomimo nieuniknionych rynkowych wzlotów i spadków, wymaga opanowania emocji oraz samozaparcia. Ale gracze podążający za trendem spodziewają się wahań na rynku i uwzględniają je w swoich planach z wyprzedzeniem."

 

"Największą zaletą podążania za trendem jest to, że stosując tę strategię, nie trzeba nic wiedzieć o cenie ropy naftowej. Nie trzeba śledzić popytu i podaży ropy w skali tygodniowej ani rocznej. Jeżeli podążacie za trendem, w ogóle nie musicie się tym zajmować. Jeżeli rynek idzie w górę – kupujecie. A jak już kupicie, a sytuacja zmieni się i zaczniecie tracić pieniądze – sprzedajecie. Skąd wiadomo, kiedy się wycofać? Gracze podążający za trendem trzymają się w tym względzie paru ogólnych i ponadczasowych zasad. Jedną z nich jest to, że trzeba umieć przyznać się do błędu i w porę zamknąć pozycję. "

 

"Waszym celem jest zarabianie na giełdzie tak długo, jak to tylko możliwe. Postarajcie się zatem zadbać przede wszystkim o to, żeby na niej przetrwać."

 

"Sukces inwestycyjny oraz matematyka towarzyszą sobie od zarania dziejów. To, że idą ze sobą w parze, nie zostało nagle zauważone dopiero pod koniec XX wieku."

 

"Zasada jest dosyć prosta – bierzesz pewną sumę pieniędzy, grasz z trendem i otrzymujesz jeszcze więcej pieniędzy."

 

"Nie przejmujcie się przesadnie ograniczaniem ryzyka. Przeciwnie, w waszym interesie jest polowanie na ryzyko – można powiedzieć, że prowadzicie działalność polegającą na szukaniu ryzyka. Bez ryzyka nie ma zysków!"

 

"Stawiając pierwsze kroki na giełdzie, będziecie w stanie kontrolować jedną zaledwie rzecz – to mianowicie, ile jesteście gotowi stracić. Nie będziecie natomiast mieli żadnej kontroli nad tym, ile zarobicie – i na nic zdadzą się wasze dobre chęci i pozytywne nastawienie."

 

Spis treści

Przedmowa
Cullen O. Roche
Wstęp: Pobudka

Rozdział 1
Trzymaj się własnych zasad
Gary Davis, Jack Forrest i Rick Slaughter

Rozdział 2
Na każdego zwycięzcę przypadają przegrani
David Druz

Rozdział 3
Bez pracy nie ma kołaczy
Paul Mulvaney

Rozdział 4
Z dala od Wall Street
Kevin Bruce

Rozdział 5
Myśl jak pokerzysta – stawiaj na pewniaki
Larry Hite

Rozdział 6
Otrzep się, powstań i dalej rób swoje
David Harding

Rozdział 7
Zapomnij o analizie fundamentalnej – trzymaj się własnej strategii
Bernard Drury

Rozdział 8
Kto się chętnie, pilnie uczy, temu nędza nie dokuczy
Justin Vandergrift

Rozdział 9
Wszystkich rozumów nie pozjadasz
Eric Crittenden i Cole Wilcox

Rozdział 10
Postaw na strategię, która sprawdzi się na każdym rynku
Michael Clarke

Rozdział 11
Skup się na tu i teraz
Charles Faulkner

Rozdział 12
Zaśpiewaj The Whipsaw Song

 

Errata::

Z przyczyn technicznych część tabel w książce, została błędnie wydrukowana.

Plik z poprawnymi wartościami do POBRANIA

Covel_trend