Zapraszamy do naszego sklepu na Allegro

Przejdź do Allegro

Sztuka spekulacji po latach (tom I i II) - II wydanie

140,00 zł
Brutto
Nikt, kto uczestniczył w pierwszych latach rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nie zapomniał z pewnością opublikowanej w 1993 roku książeczki "Sztuka spekulacji". Zenon Komar, polski gracz giełdowy mieszkający wówczas od ponad 20 lat w USA.
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

 KSIĄŻKA ZENONA KOMARA TO NAJLEPSZE KOMPENDIUM WIEDZY O INWESTOWANIU NA GIEŁDZIE

Nikt, kto uczestniczył w pierwszych latach rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nie zapomniał z pewnością opublikowanej w 1993 roku książeczki "Sztuka spekulacji". Zenon Komar, polski gracz giełdowy mieszkający wówczas od ponad 20 lat w Stanach Zjednoczonych, przekazał w niej polskim inwestorom podstawy wiedzy o spekulacji.

 

Dziesiątki tysięcy krajowych inwestorów czerpały ze "Sztuki spekulacji" wiedzę o wskaźnikach giełdowych, analizie technicznej oraz egzotycznych wówczas kontraktach terminowych u opcjach.

 

Teraz Zenon Komar powraca - po latach. Powraca z przygotowaną z myślą o polskim cztelniku monumentalną pracą obejmującą wszystkie aspekty spekulacji na coraz bardziej złożonych - i coraz dostępniejszych - polskich i międzynarodowych rynkach akcji, kontraktów terminowych, funduszy ETF oraz opcji. Z prawdziwą Biblią inwestora.

 

Fragment Wstępu:

 

Kiedy wiele lat temu rozpocząłem pisanie Sztuki spekulacji, nie przyszło mi do głowy, że dwadzieścia lat później książka ta doczeka się nowego rozszerzonego wydania. Początkowo pisałem ją do szuflady, dla siebie.

 

W 1992 r. Centrum Prywatyzacji w Warszawie poprosiło mnie o przygotowanie materiału i poprowadzenie kursu analizy technicznej dla pierwszych w Polsce kandydatów na doradców inwestycyjnych. Rosnące zainteresowanie budzącym się rynkiem kapitałowym stało się bezpośrednim impulsem do poprawienia, uzupełnienia i wydania leżącej od lat w szufladzie Sztuki spekulacji. Łut szczęścia sprawił, że wydanie jej wiosną 1993 r. zbiegło się z wielką hossą. Dzięki hossie na warszawskiej giełdzie i wielkiemu popytowi na książki o tematyce rynkowej w tamtym czasie Sztuka spekulacji stała się bestsellerem i rozeszła się w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy w ciągu niespełna roku.

 

Niedawno sięgnąłem po nią znowu, by przekonać się, czy ciągle jest aktualna. Doszedłem do wniosku, że książka porusza wiele tematów zbyt pobieżnie, a inne pomija w ogóle. Na przestrzeni lat czas dopisał wiele wątków, a ja zdobyłem nowe doświadczenia, którymi chętnie się z Państwem podzielę. Po dwudziestu latach oddaję do Państwa rąk nową Sztukę spekulacji nie tylko z ogromną satysfakcją, ale również z przekonaniem, że ma ona charakter ponadczasowy.

Książka otrzymała wyróżnienie w konkursie ECONOMICUS 2012 organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz Narodowy Bank Polski w kategorii "najlepszy poradnik ekonomiczny".

Pierwsza książka „Sztuka spekulacji”, której niniejsze wydanie jest znaczącym rozwinięciem w 2011 roku w Rankingu Książek Giełdowych zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wspólnie z księgarnią maklerska.plzajęła II miejsce w kategorii „Podstawy inwestowania” (wybrało ją 32.9% uczestników rankingu) oraz VII miejsce w kategorii TOP - 10 najpopularniejszych książek o inwestowaniu.

PATRONAT MEDIALNY:

dobrelogo_wyb_biz_sm

TVNCNBC_Logo_kolor_biale_tlo

logotyp-bankier_medium
prnews_logotype_small logo-male_pat-1 logo_SII

 

fragment_

 

Szczegóły::

Tytuł: Sztuka spekulacji po latach

 • Autor: Zenon Komar
 • Oprawa: miękka (II wydanie)
 • Liczba stron:
  • tom I - 438
  • tom II - 388
 • ISBN: 
  • tom I - 978-83-63000-75-2
  • tom II - 978-83-63000-79-0
 • Data wydania: 2020

PATRONAT MEDIALNY:

dobrelogo_wyb_biz_sm

TVNCNBC_Logo_kolor_biale_tlo

logotyp-bankier_medium
prnews_logotype_small logo-male_pat-1 logo_SII

fragment_

 

||||

O autorze

ZENON KOMAR – autor, doradca i bankier inwestycyjny oraz gracz – jak mówi o sobie. Absolwent warszawskiego SGPiS. W Stanach Zjednoczonych przebywa od 1966 r., gdzie piastował stanowisko wiceprezesa, najpierw w banku komercyjnym Irving Trust, a następnie w bankach inwestycyjnych Kidder Peabody oraz Smith Barney Shearson. Na początku lat 90. był jednym z doradców uczestniczących w tworzeniu GPW, a potem prowadził w Warszawie kursy dla pierwszej generacji maklerów i doradców inwestycyjnych. W roku 1993 opublikował pierwszą w Polsce książkę o inwestowaniu na giełdzie „Sztuka spekulacji", z której uczyły się dziesiątki tysięcy krajowych inwestorów. W latach 1994–2003 pełnił funkcję prezesa domu maklerskiego Magnus, był prezesem Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Heweliusz oraz doradcą Zarządu Telekomunikacji Polskiej. Spekulując na giełdach świata, dzieli swój czas między Nowy Jork i Warszawę. We wrześniu ukaże się jego nowa książka – dwutomowe kompendium wiedzy dla inwestorów giełdowych „Sztuka spekulacji po latach". Zapraszamy do lektury materiału o autorze, który ukazał się w magazynie Forbes.

Spis treści

(Skrócony spis treści)

Tom I

Przedmowa

Wstęp

Podziękowania

1. Siedem warunków sukcesu na giełdzie

2. Aksjomaty

3. Eseje

4. Planowanie transakcji

5. Osobowość gracza

6. Teoria Dowa

7. Analiza techniczna

8. Wskaźniki rynkowe

9. Kwestia czasu

10. Proporcje, proporcje, proporcje

11. Teoria fal Elliotta

 

Tom II

12. Metody zawierania transakcji

13. Fundusze ETF

14. Kontrakty terminowe futures i forward

15. Opcje

16. Ochrona kapitału

17. Bańki i krachy

18. Siedmiu wspaniałych

|||| Inne::

Recenzja pierwszej "Sztuki spekulacji"

Rozmowa w TOK fm w programie EKG (Ekonomia, Kapitał, Gospodarka) w dniu 9.09.2011

Rozmowa w TVN CNBC

Wywiad dziennikarza pb.pl

 

Komar_sztuka_IIwyd

Opis

Autor
Zenon Komar
Tytuł
Sztuka spekulacji po latach
Liczba stron
tom I - 438/tom II -388
ISBN
978-83-63000-75-2
Rok wydania
2020