Zapraszamy do naszego sklepu na Allegro

Przejdź do Allegro

Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega?

39,00 zł
Brutto

Peter D. Schiff, który jest znany ze swojego zakładu o 1 centa z 2006 roku, o to że na rynku nastąpi krach napisał wyśmienitą książkę o ekonomii. Na podstawie prostej historii mieszkańców pewnej wyspy wyjaśnia czytelnikowi kolejne pojęcia związane z gospo

Ilość

[ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 15.09.2022]

ZOBACZ JAK DZIAŁA GOSPODARKA

Peter D. Schiff, który jest znany ze swojego zakładu o 1 centa z 2006 roku, o to że na rynku nastąpi krach napisał wyśmienitą książkę o ekonomii. Na podstawie prostej historii mieszkańców pewnej wyspy wyjaśnia czytelnikowi kolejne pojęcia związane z gospodarką i jej zawiłościami. Ilustrowana zabawnymi rysunkami książka powinna stać się podstawową lektur wszystkich tych, którzy boją się podręczników do makroekonomii, a dzięki fantastycznemu wykładowi Schiffa mają szansę zrozumieć o co tak naprawdę chodzi we współczesnych gospodarkach różnych krajów.

Fragment wstępu:

"W 2007 roku, gdy świat nagle stanął na skraju przepaści przed największą katastrofą gospodarczą ostatnich trzech pokoleń, niewielu ekonomistów zdawało sobie sprawę z nowego zagrożenia na horyzoncie. Trzy lata później, gdy już tkwimy po kolana w bagnie, ekonomiści proponują nam rozwiązania, które dla większości osób wydają się cokolwiek niedorzeczne. Próbują nam bowiem wmówić, że musimy zadłużyć się jeszcze bardziej, aby zażegnać kryzys zadłużenia i musimy wydawać pieniądze, aby pomyślnie rozwijać gospodarkę. Umiejętność prognozowania ekonomistów była parę lat temu tak zamglona, a ich obecne sugestie tak bardzo przeczą zdrowemu rozsądkowi, ponieważ niewielu spośród nich zdaje sobie sprawę z tego, czym właściwie jest proces naukowy. Oderwanie ekonomistów od rzeczywistości bierze się z niemal powszechnego przyjęcia za pewnik teorii Johna Maynarda Keynesa, niesamowicie mądrego, brytyjskiego ekonomisty z pierwszej połowy ubiegłego wieku, który miał jednak wyjątkowo głupie wyobrażenie o przyczynach rozwoju gospodarczego. Keynes osiągnął bowiem coś, co udaje się nielicznym: przekonał wszystkich, że coś, co jest w istocie banalnie proste, jest rzekomo rozpaczliwie skomplikowane."

 

 "Mimo, że na pierwszy rzut ona to zabawna książka z obrazkami, nie jest to ksiażka dla dzieci - choć dzieci, te starsze, też przeczytają ją z przyjemnością. To przemyślana analiza amerykańskiej gospodarki i przyczyn jej niedawnego kryzysu, z której mogą skorzystać nie tylko inwestorzy, lecz także politycy"

Michał Masłowski, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych


 Patronat medialny:

logo SII

 

Szczegóły::

Tytuł: Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega?

  • Autor: Peter D. Schiff, Andrew J. Schiff
  • Tytuł oryginału: "How an Economy Grows and Why it Crashes", wyd. 2010
  • Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
  • Oprawa: miękka
  • Liczba stron: 233
  • ISBN: 978-83-63000-11-0
  • Data wydania (miękkiego): listopad 2018

Patronat medialny:

logo SII

O autorze:: Peter D. Schiff

amerykański ekonomista, prezes Euro Pacific Capital, doradca ekonomiczny Rona Paula – kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2008, komentator ekonomiczny w stacjach telewizyjnych CNBC i Fox, przedstawiciel austriackiej szkoły ekonomii.

Znany z tego, że w sierpniu 2006 roku publicznie założył się o 1 centa z Arthurem Lafferem, doradcą prezydenta Reagana, o to, czy w 2007 roku czeka nas kryzys gospodarczy.

Andrew J. Schiff - pełni obowiązki dyrektora ds. komunikacji oraz rzecznika prasowego w Euro Pacific Capital. Jako specjalista w zakresie kontaktów z mediami i komunikacji finansowej, występuje często na konferencjach i gości w telewizji, za której pośrednictwem przybliża Amerykanom gospodarkę wolnorynkową oraz ideę ograniczonego państwa.

Blog Petera Schiffa

Recenzje::

"Bracia Schiff przedstawiają prostą, wręcz bajkową historię gospodarki samowystarczalnej. Oparta ona jest na połowie jednej ryby dziennie i na analogii do historii gospodarki amerykańskiej. Dokonują przy tym uproszczeń chronologicznych przenosząc postacie z jednej epoki do drugiej, ale zyskując na ostrości prezentacji procesów gospodarczych, które w rzeczywistości przebiegają często zbyt wolno aby przeciętny obywatel zrozumiał ciąg przyczynowo-skutkowy tragedii."

Anna Wielopolska, obserwatorfinansowy.pl (całość recenzji)

 

 

"„Gospodarka, rozwój, krach” tylko z pozoru wygląda na lekką książeczkę o ekonomii. To świetnie napisany manifest amerykańskiego libertarianizmu. Książka jest stylizowana na kreskówkę. To opowieść o trzech panach, którzy żyją na wyspie i ich jedynym źródłem pożywienia są ryby. Mężczyźni nie znają żadnych narzędzi i muszą łapać zdobycz gołymi rękami. Zadanie to jest tak czasochłonne, że zajmuje im za każdym razem cały dzień. Pewnego dnia jeden z nich, Abel, wpada na pomysł skonstruowania rybołaparki. Innowacja się opłaca. Od następnego dnia Abel może łapać nie jedną, lecz kilka ryb, i to w krótszym czasie. Współmieszkańcy wyspy zaczynają go naśladować. Z ducha przedsiębiorczości rodzi się Usonia, miniatura gospodarki Stanów Zjednoczonych."

Rafał Woś, forsal.pl, Dziennik Gazeta Prawna (Gospodarka rozwój krach - recenzja Gazeta Prawna)

 

Schiff_gospodarka_miekka
2022-09-15

Opis

Autor
Peter D. Schiff, Andrew J. Schiff
Tytuł
Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega?
Tytuł oryg.
How an Economy Grows and Why it Crashes
Tłumacz
Krzysztof Kietzman
Liczba stron
233
ISBN
978-83-63000-11-0
Rok wydania
2018