Jak straciłem na giełdzie milion dolarów

32,00 zł
Brutto

Jim Paul zrobił spektakularną karierę. Chłopak z prowincjonalnego miasteczka w Kentucky został traderem, zarabiał wielkie pieniądze, był członkiem rady Chicago Mercantile Exchange. A potem wszystko stracił – majątek, reputację, pracę. W tej książce, razem

Ilość

JEDNA Z NIELICZNYCH KSIĄŻEK O FINANSACH CAŁKOWICIE WOLNA OD SZARLATANERII, N.N. Taleb

W naszej firmie mówimy sobie, że działamy w biznesie, którego istotą jest popełnianie błędów, a różnica między zwycięzcami a przegranymi polega na tym, że ci pierwsi popełniają małe błędy, a ci drudzy duże. Ta książka wspaniale wyjaśnia psychologiczne „usterki" sprawiające, że inwestorzy popełniają duże błędy.
Net Davis, Net Davis Research, Inc.

Jim Paul zrobił spektakularną karierę. Chłopak z prowincjonalnego miasteczka w Kentucky został traderem, zarabiał wielkie pieniądze, był członkiem rady Chicago Mercantile Exchange. A potem wszystko stracił – majątek, reputację, pracę. W tej książce, razem z Brendanem Moynihanem, przedstawia wydarzenia oraz decyzje, które doprowadziły go do katastrofy. I wyciąga z nich wnioski.
Jest wiele książek poświęconych metodom zarabiania pieniędzy na giełdzie. Niewiele natomiast pisano o tym, jak i dlaczego większość graczy giełdowych traci je, zamiast zarabiać. Jim Paul postanowił wypełnić tę lukę – całkiem słusznie uznał, że jest w tych sprawach człowiekiem kompetentnym.
Inwestorzy przegrywają z rynkiem przede wszystkim z powodu psychologicznych mechanizmów sprawiających, że w spekulację giełdową angażują własne ego – do tego stopnia, że emocje i poczucie wartości własnej stają się ważniejsze od pieniędzy. Tak książka uczy, jak te mechanizmy u siebie rozpoznawać i jak się przed nimi bronić.
 

Szczegóły::

Tytuł: Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło

  • Autor: Jim Paul/Brendan Moynihan
  • Tytuł oryginału: "What I Learned Losing A Million Dollars"
  • Tłumaczenie: Krzysztof Środa
  • Oprawa: miękka
  • Liczba stron: 182
  • ISBN: 978-83-63000-58-5
  • Data wydania: styczeń 2018

 

PARTNEREM WYDANIA JEST Dom Maklerski BOŚ S.A.

BOSSA_short_pozytyw


 

 

Paul_milion

Opis

Autor
Jim Paul/Brendan Moynihan
Tytuł
Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło
Tytuł oryg.
What I Learned Losing A Million Dollars
Tłumacz
Krzysztof Środa
Liczba stron
182
ISBN
978-83-63000-58-5
Rok wydania
2018