Wspomnienia gracza giełdowego. Wydanie z komentarzem (miękka)

85,00 zł
Brutto

fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów -Jesse Livermoore'a. Jesse Livermoore działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku. Wydanie zawiera komentarze wyjaśniające wydarzenia i postaci historyc

Ilość

[CZEKAMY NA DOSTAWĘ Z DRUKARNI, do końca maja mogą występować problemy z dostępnością]

RYNKI GIEŁDOWE SIĘ NIE ZMIENIAJĄ, TAK JAK NIE ZMIENIA SIĘ NATURA LUDZKA

"Wspomnienia gracza giełdowego" to fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów -Jesse Livermoore'a. Jesse Livermoore działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku. Zarabiał i tracił fortuny. W ciągu jednego miesiaca zarobił dziesięć milionów dolarów, co na owe czasy było sumą astronomiczną. Jego koncepcje spekulacji na giełdzie były inspiracją dla kolejnych pokoleń graczy giełdowych i mimo upływu lat nie straciły na wartości. Co więcej wiele elementów opisywanych w książce zaskakuje świeżością.

Najnowsze wydanie zostało wzbogacone o liczne komentarze Jona Markmana, który przybliża atmosferę tamtych czasów, dzięki wycinkom prasowym, opisom najważniejszych postaci (min. Bernard Baruch, Jay Gould, James Fisk jr.) , tła historycznego. Powoduje to, że mamy do czynienia z zupełnie nową książką.

Fragment przedmowy Johna Tudor Jonesa:

"Czytałem tę książkę niezliczoną ilość razy, za każdym razem odkrywając w niej coś nowego. Podczas którejś lektury na jednej z początkowych stron dotarło do mnie, że bohater prowadzi dziennik w celu „określenia (prawdopodobnego) ruchu cen oraz jako „zapisu własnych sukcesów i porażek". Przez niemal trzydzieści lat robiłem dokładnie to samo z wielkim, niemal religijnym zaangażowaniem, myśląc, że to mój autorski pomysł. Przez lata zapomniałem, że ta genialna koncepcja będąca integralną częścią mojej działalności nie należała do mnie. Właśnie dlatego "Wspomnienia... " mają dla mnie tak wielkie znaczenie i uważam, że każdy kto działalność na giełdzie chce traktować profesjonalnie powinien je czytać i analizować. To podręcznik spekulacji. Wręczam jej egzemplarz każdemu nowozatrudnianemu traderowi, bez względu na to czy ma już doświadczenie na rynkach czy nie. Nieustannie mam nadzieję odnaleźć nowego Jesse Livermore'a."

 

fragment_

Szczegóły::

Tytuł: Wspomnienia gracza giełdowego. Wydanie z komentarzem

  • Autor: Edwin Lefevre, Jon Markman (komentarze), Paul Tudor Jones (przedmowa)
  • Tytuł oryginału: "Reminiscences of Stock Operator. Annotated Edition", wyd. 2009
  • Tłumaczenie: Marcin Mrowiec; tłumaczenie komentarzy - Michał Karpowicz; redakcja: Krzysztof Środa
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 425
  • ISBN: 978-83-63000-81-3
  • Data wydania: grudzień 2011

Fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów -Jesse Livermoore'a. Jesse Livermoore działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku. Jest autorem wielu zasad i powiedzonek, które weszły do języka wielu traderów. Nowe wydanie zawiera komentarze wyjaśniające wydarzenia i postaci historyczne.

 

 

O autorach::

EDWIN LEFEVRE - w wieku dziewiętnastu lat został dziennikarzem. Opublikował osiem książek, z których największą popularnością cieszyły się "Wspomnienia gracza giełdowego", które po raz pierwszy ukazały się w 1922 roku w Saturday Evening Post.

JON D. MARKMAN - wielokrotnie nagradzany dziennikarz, analityk rynków i zarządzajacy funduszami.

Recenzje::

Tomasz Hońdo, Gazeta Giełdy Parkiet (28.01.2012):

"na ile życie człowieka, który triumfy święcił jakieś 80 lat temu, jest w ogóle warte uwagi współczesnych inwestorów, a nie tylko pasjonatów historii? Mimo wszelkich specyficznych dla owej epoki niuansów, lektura książki szybko pozwala odnieść nieodparte wrażenie, że mimo postępów technologicznych i innych regulacji prawnych giełdowa rzeczywistość nie zmieniła się tak bardzo przez owe dziesięciolecia. Dobrze widać to zwłaszcza obecnie, kiedy inwestorzy mają za sobą całą serię baniek spekulacyjnych i następujących po nich krachów. To realia w pewnym stopniu zbliżone do tych z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, kiedy po wielkiej hossie i prospericie nadszedł wielki kryzys. Postać Livermore'a jest tym bardziej interesująca, że to właśnie w czasach ówczesnych kryzysów święcił on największe triumfy. Uchodził za mistrza krótkiej sprzedaży, perfekcyjnie wykorzystując gwałtowne trendy spadkowe, które wielu innych graczy doprowadzały do bankructwa. Niektórzy wręcz obwiniali go o wywoływanie kryzysów (co oczywiście było typowym szukaniem kozła ofiarnego, nieobcym dla współczesnych polityków, którzy często upatrują w spekulantach przyczyny wszelkich nieszczęść).[...]"

cała recenzja

**

Recenzja poprzedniego wydania:

"Co wyróżnia tę pozycję spośród innych? Dlaczego jest ciągle wznawiana po upływie 80 lat od chwili pierwszej publikacji? [...]
Autor nie obiecuje - wprost ani za pomocą aluzji - że jej przeczytanie i zastosowanie podanych reguł uczyni z czytelnika bogacza. Stawia sobie cel znacznie skromniejszy - odsłania etapy swojej przygody z giełdą, opisuje kolejne bolesne lekcje, których nie szczędził mu rynek. Wszystko to jednak czyni w sposób łatwy do przyjęcia, miejscami poważny, miejscami ironiczny - ale bez przybierania pozy wielkiego inwestora, do czego miałby wszelkie prawa. Kolejne "lekcje" nabywania doświadczenia rynkowego są aktualne i dzisiaj. Ani przez chwilę nie ukrywa, jak wiele czasu, wytrwałości i wysiłku emocjonalnego kosztowało go dojście do momentu, kiedy mógł już liczyć na w miarę stały dochód z gry w warunkach rynku ciągle podlegającego przemianie. Nie uniknął na swej drodze bankructwa, a opis sposobu wychodzenia z niego będzie na pewno świetną lekcją dla tych, którym rynek kiedyś poważnie nadszarpnął kiesę.[...] Livermore był praktykiem, człowiekiem, który musiał doskonale poznać rynek, a także poznać siebie, aby odnosić sukcesy. Tutaj chyba tkwi największa wartość tej książki - kolejne opowiadania przynoszą obraz psychiki gracza oraz jej zmian, w miarę nabywania doświadczenia. Lektura ta dowodzi, że przeciętny uczestnik rynku - w dzisiejszych, krajowych warunkach nazwalibyśmy go "dogrywkowiczem" i niewiele się zmienił. Typy ludzkie opisywane przez Livermore''a są obecne na parkiecie do dziś, a przeprowadzona przez niego klasyfikacja "leszczy" nic nie straciła na aktualności. Psychika gracza się nie zmienia. [...] "Wspomnienia gracza giełdowego" są lekturą niemal obowiązkową dla tradera i inwestora - nie dlatego, że zmusza do tego jakaś komisja egzaminacyjna, ale ze względu na jedyną w swoim rodzaju lekkość przekazu i praktyczną przydatność kolejnych "lekcji". Tę książkę naprawdę warto przeczytać."

Marcin Mrowiec (Profesjonalny Inwestor, czerwiec 2000)

** 

Recenzja na blogu maklerblog.pl - Najlepsza książka o giełdzie, której nie przeczytałeś

WspGG_Lefev_MIEKKA