Zapraszamy do naszego sklepu na Allegro

Przejdź do Allegro

Leksykon formacji świecowych

45,00 zł
Brutto
"Leksykon formacji świecowych" to pierwsza tego typu publikacja w Polsce. Autorzy w kompleksowy sposób postanowili opisać formacje świecowe oraz przedstawić ich skuteczność i efektywność na polskim rynku akcji oraz kontraktów terminowych.
Ilość
Obecnie brak na stanie

FORMACJE ŚWIECOWE W JEDNYM MIEJSCU

Takiej pozycji na polskim rynku książek do analizy technicznej jeszcze nie było.  Kilkanaście lat po ukazaniu się polskich wydań książek Nisona i Morrisa o świecach japońskich mamy wreszcie kompleksową pracę omawiającą wszystkie znane formacje i przedstawiająće ich skuteczność na polskim rynku.

 • 20 diagramów z opisem i interpretacją świec podstwowych
 • 84 dokładnie omówione formacje świecowe
 • 317 wykresów (w kolorze) z polskiego rynku
 • 200 tabel ze statystykami skuteczności formacji
 • Dostęp do aplikacji

Jerzy Lempart, analityk i programista, wykonał ogromną pracę, badając za pomocą własnej aplikacji komputerowej występowanie i skuteczność prognostyczną formacji świecowych na GPW w Warszawie. Następnie, we współpracy z Grzegorzem Zalewskim, wykorzystał on zgromadzony w czasie tych badań materiał do napisania książki – pierwszego tak gruntownego opracowania ukazującego zastosowanie metod analizy technicznej na polskim rynku papierów wartościowych.

Wkład Jerzego Lemparta w analizę wykresów świecowych nie sprowadza się jednak do zastosowania jej do polskiego rynku. W Leksykonie znajdziemy również krytyczne omówienie amerykańskiej literatury poświęconej formacjom świecowym oraz nowatorskie podejście do stosowania kolorów na wykresach świecowych. Na podstawie własnych badań Jerzy Lempart proponuje także własne wzory formacji, które okazały się przydatne w analizie instrumentów notowanych na GPW.
Czytelnicy Leksykonu zyskają również dostęp do bezpłatnej wersji aplikacji, którą Jerzy Lempart posługiwał się w swoich badaniach.

 

"Leksykon formacji świecowych" to pierwsza tego typu publikacja w Polsce. Autorzy w kompleksowy sposób postanowili opisać formacje świecowe oraz przedstawić ich skuteczność i efektywność na polskim rynku akcji oraz kontraktów terminowych.

Ze szczególnym zadowoleniem należy powitać na polskim rynku wydawniczym kompendium wiedzy o świecach japońskich, które z pewnością będzie stanowiło dla początkujących inwestorów światełko w mrocznym tunelu notowań wszelkiej maści instrumentów finansowych. Kompendium to pozwoli także doświadczonym inwestorom uporządkować posiadaną przez nich wiedzę oraz skonfrontować ją z nowym podejściem do interpretacji świec zaprezentowanym przez Autorów. " Dr hab. prof. SGH Krzysztof Borowski

Wraz z zakupem książki Czytelnicy zyskują:

  • dostęp do aplikacji Leksykon Formacji Świecowych 2013
   (szczegółówe statystyki opisane w książce wraz z formacjami wszystkich notowanych na GPW spółek)
  • oraz możliwość zakupu oprogramowania CandleScanner Proffesional Edition z 50% zniżką

Zobacz więcej informacji na temat CandleScanner

 

Szczegóły::

 

Tytuł: Leksykon formacji świecowych

 

 • Autor: Jerzy Lempart, Grzegorz Zalewski
 • Oprawa: twarda z obwolutą
 • Liczba stron: 440
 • Druk: kolor
 • ISBN: 978-83-63000-05-9
 • Data wydania: czerwiec 2013

 

 Przy zakupie książki zyskujesz możliwość zakupu aplikacji CandleScanner Professional Edition z 50% zniżką

 

candleScanner

 

Więcej informacji o CandleScanner

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

logo_SII

 

fragmentFragment do pobrania

 

 

O autorach::

Jerzy Lempart

Przez lata prowadził własną firmę. Od 1996 roku zajmuje się programowaniem. Tworzył wiele rozwiązań software'owych, między innymi dla służby zdrowia i wspomagających prowadzenie małych i średnich firm. W latach 2000-2011 realizował projekty informatyczne dla klientów zagranicznych, głównie dla klientów z Wielkiej Brytanii, Australii oraz Arabii Saudyjskiej. Od 2007 roku skupiony na tworzeniu oprogramowania wspomagającego analizę techniczną rynków finansowych.

Grzegorz Zalewski

Na rynkach finansowych obecny od 1993 roku. Pracował jako analityk, a później jako szef działu analiz w Gazecie Giełdy Parkiet. Publikował liczne teksty o charakterze edukacyjnym i analitycznym w specjalistycznej prasie finansowej.

Był redaktorem naczelnym magazynu Profesjonalny Inwestor.

Pracował jako analityk oraz zarządzający portfelem akcjo w TFI DWS, gdzie odpowiadał również za transakcje zabezpieczające na rynku terminowym.

Założył i przez dziesięć lat (2001-2010) prowadził portal futures.pl poświęcony spekulacji na rynkach terminowych.

Prowadzi szkolenia dotyczące rynków finansowych (instrumenty pochodne, systemy transakcyjne, psychologia inwestowania i in.) dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych.

Założyciel Wydawnictwa Linia.

Od 2006 roku ekspert Domu Maklerskiego BOŚ SA, oraz prowadzący szkolenia w zakresie spekulacji na rynkach instrumentów pochodnych, psychologii inwestowania oraz analizy technicznej dla instytucji rynku kapitałowego.

W 2010 roku Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych przyznał honorowe członkostwo w SII, za szczególny wkład w edukację środowiska inwestorskiego.

Spis treści

1) Wstęp
2) Przedmowa
3) Historia japońskich technik analizy cen
ewolucja wykresów
4) Budowa świecy oraz podstawowa terminologia
5) Metodologia (dane wykorzystane w leksykonie)
6) Świece podstawowe
7) Formacje jednej linii
8) Formacje dwóch linii
9) formacje trzech linii
10) Formacje wielu linii
11) Świece łączone
12) Podsumowanie

Aplikacja do książki::

Książka Leksykon Formacji Świecowych zawiera aplikację, która prezentuje kompletny zestaw statystyk z książki. Oparta jest na wynikach wygenerowanych przez aplikację CandleScanner.

System operacyjny: Microsoft Windows
Rozmiar: 13 MB

Pobierz aplikację

 

Lempart_leksykon