Analiza formacji na wykresach giełdowych. Wprowadzenie (miękka)

58,50 zł
Brutto
Do tej pory nikt nie pisał o analizie technicznej w sposób tak prosty, a zarazem przekonujący. Thomas N. Bulkowski tworzy listę formacji obserwowanych na wykresach giełdowych, poddaje generowane sygnały bezlitosnym testom, a potem pisze, które działają -
Ilość

NAJSKUTECZNIEJSZE FORMACJE TECHNICZNE W PIGUŁCE

Do tej pory nikt nie pisał o analizie technicznej w sposób tak prosty, a zarazem przekonujący. Thomas N. Bulkowski tworzy listę formacji obserwowanych na wykresach giełdowych, poddaje generowane sygnały bezlitosnym testom, a potem pisze, które działają - i jak często - a które nie działają wcale. I tłumaczy jak korzystać z tych pierwszych.

 

Bulkowski określił blisko czterdzieści najważniejszych formacji widocznych na wykresach i podpowiada jaką zastosować w stosunku do nich strategię działania. Jego podejście może popsuć humor wielu technikom uznającym cztanie wykresów, za "sztukę". Choć bawi się nazwami, pozostając w pewnej specyficznej poetyce, postanowił doprecyzować te wszystkie określenia, które od dziesięcioleci pojawiały się w podręcznikach do analizy technicznej: „jedna z najskuteczniejszych formacji”, „z tej formacji kurs wybija się najczęściej w górę”,„taka sytuacja na wykresie często kończy się tym lub owym”. Postanowił zmierzyć się z owymi wszystkimi niedopowiedzeniami i sprawdzić, jak wyglądają faktyczne statystyki formacji technicznych.

 

Bulkowski zaczął swoją karierę jako inwestor giełdowy. W tej roli sprawdził się tak dobrze, że w wieku 36 lat mógł zrezygnować ze swojej dawnej pracy i poświęcić się rynkowi. Analiza formacji na wykresach giełdowych to być może najlepsze i najbardziej praktyczne wprowadzenie do analizy technicznej.

PARTNER WYDANIA

6354 CMC logo simp blue

PATRONAT MEDIALNY:

 

Bankier Logo Final 2014 03 26

Parkiet_bez-paska_sm

logo_SII

 

fragment_

Szczegóły::

Tytuł: Analiza formacji na wykresach giełdowych. Wprowadzenie

  • Autor: Thomas N. Bulkowski
  • Tytuł oryginału: "Getting Started in Chart Patterns", wyd. 2005
  • Tłumaczenie: Krzysztof Środa (przedmowa do wydania polskiego oraz dodatek: Grzegorz Zalewski)
  • Oprawa: zintegrowana ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 330
  • ISBN: 978-83-63000-89-9
  • Data wydania: styczeń 2016 (wyd.II)

PATRONAT MEDIALNY:

Parkiet_bez-paska_sm

logo_SII

O autorze

THOMAS BULKOWSKI - jeden z najbardziej znanych i cenionych ekspertów od analizy technicznej. Inwestor i spekulant na rynkach akcji z wieloletnim doświadczeniem. Autor książek dotyczących analizy technicznej, a w szczególności oceny formacji na wykresach. Teksty Bulkowskiego publikowały najważniejsze magazyny dla traderów - Active Trader, Stocks, Futures and Options, The Technical Analyst, Traders’, The Trader’s Journal oraz Technical Analysis of Stocks & Commodities.

Wybrane cytaty

"Im dłużej spekulujesz na giełdzie, tym bardziej prawdopodobne jest, że wyrobiłeś sobie pewne nawyki. Nawyki dobre i złe. Złe nawyki są jak termity – kiedy zobaczysz, że jeden z nich wychodzi z dziury w ścianie, to znaczy, że masz poważny problem."

 

"Dla niektórych ludzi zyski ze spekulacji są mniej ważne od poczucia, że mieli rację."

 

"Jeśli stosujesz strategię „kup i trzymaj”, wolno ci zignorować tę radę. Wtedy możesz uznać, że zdołasz przetrwać najgorsze wstrząsy – chyba że twoja spółka nazywa się Enron, WorldCom, Penn Central, United Airlines…"

Inne::

Wywiad w Gazecie Giełdy Parkiet

 

Recenzja w Gazecie Giełdy Parkiet:

"Pod koniec ubiegłego roku ukazała się polska edycja książki Thomasa N. Bulkowskiego „Analiza formacji na wykresach giełdowych”. Już po szybkim jej przekartkowaniu można się przekonać o dużej liczbie ilustrujących wywody wykresów, co oczywiście powinno cieszyć oko każdego inwestora przywykłego do monitorowania kursów akcji.

Spora ilość ilustracji to jednak domena większości książek traktujących o analizie technicznej i z pewnością to nie ten aspekt jest wyróżnikiem opracowania Bulkowskiego. Zwłaszcza że dawno minęły czasy, kiedy na polskim rynku brakowało literatury poświęconej elementarnej analizie wykresów giełdowych. Oryginalność omawianej książki polega na tym, że jej autor wyspecjalizował się w jednym z działów analizy technicznej, jakim są formacje. Na polskim rynku nie było prawdopodobnie do tej pory tak kompleksowego opracowania na ten temat, a sam Bulkowski uchodzi w USA za jednego z głównych ekspertów od formacji. Może się pochwalić ponad setką artykułów w specjalistycznych magazynach."

 

Spis treści

Przedmowa do wydania polskiego

Przedmowa

Podziękowania

Rozdział 1. Tropy mądrych pieniędzy

Rozdział 2. Psychologia spekulacji

Rozdział 3. Prawda o liniach trendu

Rozdział 4. Wsparcie i opór

Rozdział 5. Sytuacje specjalne

Rozdział 6. Dziesięć najbardziej wartościowych formacji dna

Rozdział 7. Formacje pospolite - narzędzia, które warto mieć pod ręką

Rozdział 8. Formacje sytuacyjne

Rozdział 9. Formacje spalone

Rozdział 10. Więcej transakcji

Rozdział 11. Sztuka spekulacji

Rozdział 12. Formacje w liczbach

Epilog/Zamykanie pozycji

Słownik

Dodatek. Formacje na rynku polskim

Bulkowski_analiza_miekka

Opis

Autor
Thomas N. Bulkowski
Tytuł
Analiza formacji na wykresach giełdowych. Wprowadzenie
Tytuł oryg.
Getting Started in Chart Patterns
Tłumacz
Krzysztof Środa
Liczba stron
330
ISBN
978-83-63000-89-9
Rok wydania
2016