Z powodu pandemii i ograniczeń, do odwołania odbiór osobisty książek zostaje zawieszony

Logo Wydawnictwa Linia

( ... szt. )
Ustawienia
Rejestracja Logowanie
Tu jesteś: Strona główna » Ciekawostki rynkowe » Analizy i wykresy » Quercus TFI - 22.10.2014
Reklama

Quercus TFI - 22.10.2014

„Rynki zmieniają się nieustannie – najczęściej wtedy, gdy mamy wrażenie, że udało nam się je zrozumieć."
Brent Penfold, Uniwersalne zasady spekulacji

Cztery miesiące minęło od naszego spojrzenia na akcje Quercus TFI. Przypomnijmy tylko w skrócie: od października 2013 roku widoczna na wykresie była dziewięciomiesięczna formacja głowy z ramionami. Kończyła ona kilkuletnią hossę. W lipcu gdy zamieściliśmy komentarz dotyczący tego rynku rynek był w trakcie spadków po wybiciu z formacji. Zastanawialiśmy się na ile, zrealizuje się minimalny zasięg wynikający z formacji. W zależności od tego, czy analizowaliśmy wykres na skali logarytmicznej czy liniowej było to odpowiednio 2,85 zł lub 4,40.
Dotychczasowe minimum miało miejsce 8 sierpnia na poziomie 4,92. Wówczas trend spadkowy został zatrzymany i rozpoczął się dynamiczny wzrost. W ciągu 1,5 miesiąca kurs wzrósł ponad 30 procent. Później sytuacja zaczęła wyglądać jak z podręcznika do analizy technicznej. Wykres zatrzymał się na linii szyi formacji RGR i kurs akcji się załamał, w połowie października lądując na 5,19.
Od tamtego czasu cena akcji znajduje się w strefie ruchu powrotnego.
Przypomnijmy – formacja RGR zmienia duże trendy. Nadal więc można się zastanawiać, czy to już koniec rynku niedźwiedzia trwającego na akcjach Quercus TFI od poziomu 9,5 zł.

Quercus TFI

 

 

Złoto - 2015?

Czy złoto w 2015 roku osiągnie: